Брайтън помете Евертън с 4:1 насред неговия „Гудисън Парк“, за да запише още една много силна победа във Висшата лига.

Чайките показаха отлична игра в атака, въпреки че мениджърът Роберто де Дзерби реши да остави на пейката Леандро Тросар за сметка на 19-годишния Еван Фъргюсън.

Каору Митома откри в 14-ата минута, който успя да стреля през краката на Джеймс Тарковски и да открие.

Карамелите капитулираха бързо след паузата, когато получиха 3 гола само за 6 минути. Младият Фъргюсън удвои аванса в 52-ата след добра работа на Сармиенто, а в 54-ата голмайсторът асистира на Соли Марч за 3:0. Малко след  това Идриса Гей върна необмислено топката назад, Паскал Грос овладя и напредна, след което майсторски прехвърли Пикфорд.

Чак в 92-ата минута Демарай Грей вкара за домакините от дузпа, след като Айоби бе фаулиран от вратаря Санчес. Това обаче бе малка утеха за мърсисайдци, които остават 15 точки в битката за оцеляване, докато Брайтън вече е с 27 и е в първата половина на класирането.