Хари Кейн се развихри в своя мач №300 във Висшата лига, а Тотнъм отнесе Кристъл Палас с 4:0 като гост само за едно полувреме, за да се върне към победите.

Шпорите не блестяха отново до почивката, но след нея се развихриха с 4 попадения, като дори Хюн Мин Сон се разписа.

Кейн даде тон за голеадата след гол с глава в 48-ата минута, а в 53-ата удвои преднината след удар по диагонала. Така той има 15 гола в първенството за сезона и общо 198 в 300 срещи в елита.

В 68-ата минута голмайсторът намери Сон, който опита подаване, след което се стигна до рикошет и Мат Дохърти отбеляза за 3:0.

Малко по-късно Кейн опита прехвърлящ пас към корееца, топката се отклони леко в защитник, но Сон успя все пак да стреля и така прекъсна серията си от 8 поредни мача в първенството без гол.

С победата Тотнъм има 33 точки и остава в битката за Топ 4, но предстоящите мачове срещу Арсенал и Манчестър Сити ще бъдат ключови за ситуацията на Шпорите в подреждането. Палас е в средата на таблицата с 22.