Нотингам Форест записа първата си победа като гост след завръщането си във Висшата лига, след като стигна до 1:0 на терена на Саутхемптън.

С успеха тимът на Стив Купър вече има 17 точки и се измъкна от опасната зона, докато Светците са последни с 12 и са в много тежка ситуация.

Бренън Джонсън удари греда за Форест в началото, а в 27-ата минута намери на чиста позиция Тайо Ауоний, който нямаше как да пропусне и реализира.

Домакините не успяха да отправят точен удар към вратата на съперника, въпреки че имаха някои ситуации и бяха освирквани сериозно от феновете си, част от които си тръгнаха още преди края на мача.

Загубата бе 6-а поред за Саутхемптън, като последните си 4 са с новия мениджър Нейтън Джоунс, чието идване определето не донесе положителна промяна. Нотингам пък записа още по-добър резултат след равенството срещу Челси в неделя.