След 24-годишна пауза Нюкасъл отново стигна финал на домашна сцена и ще спори за „Карабао Къп” на 26 февруари. Предишният финал бе за ФА Къп през 1999-а година.

Свраките победиха Саутхемптън с 2:1 у дома в полуфинала-реванш и след 1:0 в първия мач си осигуриха пътуване до „Уембли”, където ще се изправят срещу Манчестър Юнайтед, който едва ли ще загуби аванса си от 3:0 срещу Нотингам на своя стадион в сряда вечерта.

Шон Лонгстаф се превърна в неочаквания герой за победителите, вкарвайки и двата гола за отбора си. Той откри още в 5-ата минута с прецизен изстрел, след отлична работа на Трипиър отдясно. Така халфът вкара първия си гол на „Сейнт Джеймсис Парк” от 4 години.

В 21-ата минута последва ново попадение, което определено бе страхотно. Жоелинтон и Уилок  взаимодействаха отляво, Алмирон също се включи и върна топката назад към Лонгстаф, който с мощен шут вкара за 2:0.

Малко по-късно обаче, Светците върнаха интригата, сякаш от нищото, а Ник Поуп получи гол след почти 15 часа футбол. Уилък сбърка, като подари топката на Че Адамс, който с нисък и плътен удар реализира.

Домакините запазиха предимството си впоследствие, а и гостите не ги притесняваха кой знае колко преди в 72-ата минута Армстронг да бъде изведен сам срещу вратаря, но Поуп се отчете с отлично спасяване.

Последва нов удар на Лонгстаф, който Базуну спаси, а и Бруно Гимараеш пропусна. Бразилецът обаче успя да получи червен картон след зверски фал срещу съперник и то само 2 минути, след като бе получил жълт. До края обаче, домакините удържаха предимството си.