Антонио Конте се завърна на пейката след операция, но видя как Лестър срази Тотнъм с 4:1 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Така Лисиците взеха реванш за тежкото 2:6 по-рано през кампанията.

Шпорите поведоха, но след това допуснаха бърз обрат, може би и с мисъл за предстоящия мач срещу Милан от Шампионската лига.

Иначе всичко започна добре за лондончани, които поведоха с гол на Родриго Бентанкур в 14-ата минута. След корнер Бен Дейвис отклони, а халфът реализира отблизо. ВАР потвърди попадението, след като го разгледа.

Лисиците обаче бързо обърнаха. В 23-ата минута Нампалис Менди вкара първия си гол за Лестър след много мощен удар от около 20 метра.

Докато лондончани се усетят Келечи Ихеаначо намери отлично Джеймс Мадисън и той направи 2:1 в 25-ата минута с прецизен шут. В добавеното време на първата част асистентът за второто попадение вкара за 3:1 с отличен опит в далечния ъгъл.

След паузата Харви Барнс вкара отново за домакините, но голът бе отменен заради тънка засада. В 81-ата минута обаче Барнс вкара с отличен удар и оформи крайния резултат.

По този начин Лестър вече има 24 точки  и диша малко по-спокойно, докато Тотнъм остана с 39 в подножието на Топ 4.