Уест Хям отдъхна с ключови 3 точки, разбивайки с 4:0 Нотингам у дома в 25-ия кръг на Висшата лига, което бе напълно заслужено. Това дава поне малко спокойствие и време на мениджъра Дейвид Мойс, който бе пред уволнение при нова загуба.

Дани Ингс и Джаръд Боуен удариха греди преди в рамките на 8 минути лондончани да си гарантират победата в средата на второто полувреме.

Дани Ингс се възползва от отлично подаване на Боуен и засече в мрежата в 71-ата минута, а в 73-ата се възползва от отличен пробив на Саид Бенрама, за да удвои.

Последва и страхотно попадение на Деклан Райс в 78-ата минута, който се разписа с отличен фалцов изстрел от около 22-23 метра. Наистина страхотен шут. В 85-ата минута Михаил Антонио вкара и четвърти гол след подаване на Пабло Форналс.

Така Уест Хям вече има 23 точки, докато Форест е с 25. Битката на дъното обаче е оспорвана, тъй като Лийдс надви Саутхемптън с 1:0 и има 22. Евертън обаче падна от Астън Вила и остава в опасната зона.