Елитните Саутхемптън и Тотнъм напуснаха турнира за ФА Къп, губейки срещу съперници от по-ниски дивизии в 1/8финалите.

Светците станаха за резил срещу четвъртодивизионния Гримзби, като загубиха с 1:2 и то у дома. Съперникът спечели с 2 дузпи в края на първото и началото на второто полувреме, втората макар и доста спорна и стигна толкова напред в надпреварата за първи път от 1939-а година.

За южняците, които са последни в елита, това бе пореден шамар, като сезонът за тях върви от лошо към по-лошо. Гримзби пък стана първия тим в историята, който остранява 5 съперника от по-горни дивизии в рамките на един сезон.

В същото време един от водещите отбори в Чемпиъншип – Шефилд Юнайтед, надви Тотнъм с 1:0 у дома. Влезлият от пейката Ндиайе се превърна в герой за Остриетата, след като направи отличен пробив, справи се с 2 влизания на опоненти и реализира, макар че Форстър можеше да се справи и малко по-добре.

Хари Кейн влезе от пейката за Шпорите и в края пропусна да изравни, когато стреля неточно с глава. Като цяло обаче лондончани изиграха слаб мач и заслужено отпаднаха.