Астън Вила продължи с отличното си представяне във Висшата лига напоследък, като удари Челси с 2:0 насред „Стамфорд Бридж“.

Бирмингамци показаха сериозна ефективност в предни позиции, имаха и късмет в някои моменти, но все пак записаха четвърта победа в последните си 5 мача в първенството.

В теди срещи те запазиха 4 сухи мрежи и вече имат 41 точки, като се изкачиха на 9-о място. Сините пък останаха с 38 и са 11-и, а напрежението върху мениджъра Греъм Потър със сигурност ще се увеличи.

Наставникът направи 3 промени в състава на домакините от равенството с Евертън, връщайки се към схема с четирима в защита. Кукурея, Лофтъс-Чийк и Мудрик стартираха, а Мейсън Маунт се завърна на пейката след контузия. Там бе и Нголо Канте. За гостите промените бяха 2, като Ашли Йънг замени контузения Мати Кеш, а Бубакар Камар се появи вместо Леон Бейли.

Първата ситуация бе за лондончани, които пресираха съперника, вратарят Роберто Мартинес не бе прецизен в подаването си и Михайло Мудрик остана сам срещу него, но аржентинецът се реваншира и изби с крак.

Около минута по-късно Оли Уоткинс получи много добър шанс след пас на Джон Макгин, измъкна се на чиста позиция, но стреля разочароващо покрай целта. Гостите обаче играеха добре и в 17-ата минута Макгин стреля  в напречната греда. Секунди по-късно Давид Луис даде дълга топка, Кукурея и Кулибали не се разбраха и Уоткинс се измъкна, след което майсторски прехвърли Кепа, за да вкара в 5-о поредно гостуване.

Лондончани натиснаха и на няколко пъти нямаха късмет. Първо поискаха дузпа за нарушение срещу Чилуел, но реферът подмина ситуацията. В 32-ата минута Мудрик се измъкна отляво, но след това стреля право в Мартинес.

Последва удар в гредата от Чилуел от малък ъгъл, а няколко корнера на домакините не им донесоха успех. Чилуел отново стреля опасно, но встрани, за да се стигне до добавеното време на първата част, когато защитникът все пак вкара, но голът му бе отменен доста спорно заради нарушение.

След почивката Чилуел продължи да бъде страшно активен и  опасен, но в 56-ата минута Вила нанесе втори удар. След корнер Рамзи намери Макгин, който със страхотен удар препарира Кепа за втори път – 2:0 за Вила.

Последваха нови претенции за дузпа от Челси, този път за игра с ръка на Мингс след удар на Феликс, но реферът пак подмина ситуацията, за да дойде неточен опит на влезлия от пейката Канте, който прати топката встрани от добра позиция.

Смените на Потър също не даваха резултат, а гостите продължаваха да бъдат опасни при своите контри, но до края нови голове не паднаха и Вила постигна отлична победа, а Челси преживя ново разочарование.

Челси – Астън Вила    0:2

0:1    Уоткинс 18
0:2    Макгин 56

Челси: Кепа, Джеймс, Кулибали, Кукурея (79 Пулишич), Чилуел, Енцо, Лофтъс-Чийк (57 Канте), Ковачич (79 Галахър), Феликс, Хаверц, Мудрик (57 Мадуеке)
Астън Вила: Мартинес, Йънг, Конса, Мингс, Морено (89 Дин), Камара (46 Чеймбърс), Луис (87 Дендонкер), Макгин, Буендиа (75 Бейли), Уоткинс, Рамзи