Нюкасъл размаза безпомощния и трагичен Уест Хям с 5:1 като гост, за да увеличи надеждите си за място в Топ 4.

Калъм Уилсън, който бе предпочетен да стартира за Свраките вместо Александър Исак, вкара с глава още в 6-ата минута, а след това Жоелинтон удвои в 13-ата, след като ВАР отмени първоначално отсъдена засада.

Курт Зума върна един гол преди почивката за Чуковете, но веднага след нея Найеф Агер сбърка ужасно, допускайки Джейкъб Мърфи да му отнеме, след което Уилсън направи лесно 3:1.

Лукаш Фабиански направи някои отлични спасявания, за да запази надеждите на Уест Хям, но в края не прецени добре една дълга топка и Александър Исак се разписа за 4:1 на празна врата, а в последните секунди Жоелинтон отбеляза петия гол.

Мнозина от феновете на домакините си тръгнаха далеч преди последния съдийски сигнал, а останалите освираха отбора и мениджъра Дейвид Мойс, който обаче обяви, че има подкрепата на ръководството.

Така Нюкасъл остана с 53 точки на трето място, колкото има и Манчестър Юнайтед, докато Тотнъм е с 50. Уест Хям пък е с 27 и е само по голова разлика над зоната на изпадащите.