Астън Вила продължи с отличното си представяне във Висшата лига, като сега срази претендента за Топ 4 Нюкасъл с 3:0 у дома. Големият герой отново бе Оли Уоткинс с два гола и асистенция.

Бирмингамци тотално доминираха и трябваше да спечелят и по-убедително. Това бе 5-а поредна победа за тях и 7-а в последните им 8 мача в първенството.

Още до 15-ата минута мачът можеше да е свършил. Оли Уоткинс удари греда преди да са изминали и 25 секунди, а в 11-ата минута свали с глава съм Джейкъб Рамзи, който с мощен удар с левия крат реализира.

Последва нов удар на домакините в гредата, този път в напречната, като сега Рамзи нямаше късмет в 15-ата минута. Почти всяко нападение на Вила изглеждаше голово, а гостите просто не знаеха къде се намират.

До почивката все пак Свраките успяха да удържат изоставане от само един гол, но след нея ситуацията не се промени. Уоткинс получи в наказателното поле и стреля, но Поуп изби с крак.

В 60-ата минута голмайсторът вкара, но попадението бе отменено сигурно заради засада от 5 сантиметра. Все пак само 4 минути след това Уоткинс отбеляза дежурния си гол, отново след като получи пред вратата и обръщайки се прати топката в мрежата.

До края домакините стигнаха и до още един гол, след като Уоткинс отново наказа поредната грешка в защитата на съперника и реализира 11-ия си гол в последните 12 мача.

Така Вила продължава похода си към европейските позиции и вече има 50 точки, макар и от 31 мача, като заема 6-о място. Нюкасъл остана с 56, след  като серията му от 5 поредни победи бе прекъсната, а освен  това тимът регистрира най-тежкото си поражение за сезона и едва за втори път допусна 3 гола. Предишният бе при 3:3 срещу Ман Сити през август.