Нюкасъл срази Евертън с 4:1 като гост, за да запише 7-и успех в последните си 8 мача и да увеличи още повече шансовете си за Шампионската лига.

Калъм Уилсън вкара на два пъти срещу един от любичите си съперници, а Жоелинтон и Джейкъб Мърфи добавиха по още един гол, като и тримата вкараха при 6:1 над Тотнъм миналия уикенд.

Свраките откриха в средата на първата част при първата си по-сериозна атака, когато Уилсън вкара след добавка след избиване от вратаря Пикфорд.

Малко преди паузата изравнителен гол на Калвърт-Люин бе отменен заради тънка засада, но след паузата Жоелинтон направи 2:0 с глава, а Уилсън вкара 8-ия си гол в 6-мача срещу Карамелите малко след това.

Дуайт Макнийл върна един гол за домакините при малко комична ситуация в 80-ата минута, но 22 секунди след подновяването на играта Исак навърза трима съперници и намери Мърфи, който оформи крайния резултат.

Така Нюкасъл остава трети с 62 точки, с цели 8 повече от Тотнъм и Астън Вила и изглежда сигурен за зона Шампионска лига.