Нюкасъл започна ударно новия сезон във Висшата лига, след  като разби Астън Вила с 5:1 у дома.

Дебютантът Сандро Тонали откри за Свраките още в 6-ата минута след подаване на Антъни Гордън, но в 11-ата Муса Диаби, който правеше на свой ред официален дебют за Вила, изравни след отклонена топка от Оли Уоткинс.

Само 5 минути по-късно обаче, Александър Исак върна предимството на домакините при ситуация, която ВАР прегледа заради засада.

Мачът остана отворен, а гостите загубиха защитника Тайрон Мингс още преди паузата заради потенциално тежка контузия.

Реферът добави 10 минути на първото полувреме, в които вратарят Емилиано Мартинес получи само жълт картон, събаряйки до тъч-линията Мигел Алмирон от Нюкасъл.

След почивката Исак наказа грешка на Езри Конса и направи 3:1, а в края влезлите от пейката Калъм Уилсън и Харви Барнс оформиха крайния резултат, като за крилото на Лестър двубоят бе официален дебют. Така Джордитата записаха най-убедителния си триумф на старта от 2002-а, когато разбиха Уест Хям с 4:0.