Вчера Тотнъм е осъществил най-късният обрат в историята на Висшата лига, изчислиха статистиците на Острова.

Шпорите надвиха Шефилд Юнайтед с 2:1, след като изоставаха до 98-ата минута, за да продължат със силното си представяне и да останат в челото на класирането.

Ричарлисон влезе от пейката и първо изравни, а след това и асистира за победния гол на Деян Кулушевски в 100-ата минута.

Така бразилецът помогна Тотнъм да подобри собствения си рекорд, след като е бил назад в резултата до 97:33 минути. Предишният късен обрат бе пак на Шпорите, срещу Лестър от януари 2022, когато тимът спечели от 1:2 до 3:2 и изоставаше до 94:52.

Освен това победният гол на Кулушевски е бил най-късното победно попадение, след като пада точно в 99:53. Така бе подобрен предишният  рекорд с 8 секунди, след като на 26 септември 2020-а Бруно Фернандеш донесе успеха пад Брайтън.

Обратът на Тотнъм бе един от четирите такива вчера, след като Ливърпул, Манчестър Сити и Астън Вила също наваксаха изоставане, за да спечелят, което се случва за първи път в рамките на един ден.