Нюкасъл избухна с 8:0 като гост срещу Шефилд Юнайтед, за да запише втори пореден успех във Висшата лига и да се изкачи на 8-ото място в класирането.

Свраките, които до момента бяха доста колебливи, сега се развихриха като вкараха 3 гола преди паузата и още 5 след нея, за да нанесат най-тежкото домакинско поражение на Остриетата в историята.

8 различни голмайстори се разписаха за победителите, като Шон Лонгстаф даде началото в 21-ата минута, а до паузата Дан Бърн и Свен Ботман вкараха с глава след асистенции на Киърън Трипиър.

След почивката Калъм Уилсън, Антъни Гордън, Мигел Алмирон, Бруно Гимараеш и Александър Исак също се разписаха, а Трипиър даде още един голов пас, за да завърши с хеттрик от асистенции.

Така Нюкасъл вече има 9 точки и мениджърът Еди Хау е дасто по-спокоен, докато Шефилд Юнайтед остава на дъното само с 1. Въпреки това първите информации са, че клубът не планира раздяла с мениджъра Пол Хекинботъм.