Лестър превзе върха в Чемпиъншип, след като срази Блекбърн с 4:1 като гост и записа 4-а поредна победа във  второто ниво на английския футбол. Победата обаче не дойде лесно, въпреки голямата разлика.

Вут Фас откри за гостите с глава още в 4-ата минута, но Сами Смодиш изравни за Роувърс в 9-ата, когато гостите сбъркаха фатално при изнасянето след удар от вратата и домакините вкараха.

Мачът остана равностоен с положения и за двата отбора, преди в 28-ата минута Джейми Варди да върне предимството на Лестър с великолепен удар от въздуха.

Смодиш остана опасен за Блекбърн и в началото на второто полувреме на два пъти не намери целта от добри позиции. В последните 10 минути обаче, интригата приключи.

Келечи Ихеаначо вкара дузпа за 3:1 в 82-ата минута, а в 88-ата Дюсбъри-Хол завърши хубаво нападение и оформи крайния резултат. Така Лестър има 24 точки, с 2 повече от Ипсуич и 4 от Престън, който ще приеме в междинния кръг в средата на седмицата.