Бърнли записа първата си победа за сезона във Висшата лига, след като в отложен мач надви друг новак – Лутън с 2:1 като гост.

Двата отбора изиграха оспорван мач, в който Виненочервените бяха по-опасният тим, поне през повечето време.

Гостите поведоха в добавеното време на първата част, когато Лайл Фостър се възползва от грешка на Том Локиър, остана сам срещу вратаря и вкара третия си гол за сезона.

Драмата настъпи в последните минути, когато натискът на Лутън даде резултат. В 84-ата резервата Илайджа Адебайо се възползва от свалена топка на далечната греда от Рийс Бърк и изравни с нисък удар.

Само минута по-късно обаче, влезлият от пейката за Бънли Бруун Ларсен напредна отдясно, след това смени посоката и влезе към вратата, за да намери далечния ъгъл с великолепен удар.

Така и двата тима имат по 4 точки, но са в дъното, като единствено Борнемут и Шефилд Юнайтед имат по-малко точки и все още не са печелили.