Най-дългото преразглеждане на ситуация от ВАР видяха в английския футбол, след като отново имаше  драма с Видео-асистент рефера.

Във важния мач на дъното Борнемут водеше с 2:1 срещу Бърнли в края, когато Джей Родригес изравни за гостите.

Последва обаче намеса на ВАР, който първоначално отсъди, че голът е редовен. Тъй като ситуацията обаче изглеждаше много тънка, преглеждането продължи.

Впоследствие се оказа, че макар и абсобютно минимална, засада има, така че попадението все пак бе отменено след повече от 5 минути преразглеждане. Досега рекордът бе от 3 минути и 45 секунди при отменено попадение на Дейвид Макголдрик от Шефилд Юнайтед срещу Тотнъм през 2019-а.

В крайна сметка Борнемут докопа първата си победа за сезона и има 6 точки, докато Бърнли  остана с 4. Победният гол бе с прехвърлящ удар почти от центъра на Филип Билинг.