Англия натупа Малта изключително възпитано само с 2:0 в протоколна европейска квалификация, която се игра на стадион „Уембли“.

Още в осмата минута островитяните излязоха напред в резултата, макар и по необичаен начин – чрез автогол на Енрико Пепе. Смазващото превъзходство на англичаните обаче не им донесе успокоителна преднина с поне два гола разлика и на почивката авансът им беше изключително крехък.

Гостите нямаха нито един точен удар, но и трудно можеха да стигнат до такъв, тъй като владееха топката едва в 25-26% от времето. Домакините обаче се показаха като доста гостоприемни, тъй като видимо не се напрягаха.

Четвърт час преди края на редовното време дежурният реализатор Хари Кейн все пак отсрами крещящите фаворити в този двубой и се разписа след асистенция на резервата Букайо Сака.

Не след дълго още една резерва от Арсенал блесна. Но попадението на Деклан Райс беше отменено заради засада.

Така кръг преди края на квалификационния цикъл участникът на Евро 2024  Англия окупира върха в група „С“ с 19 точки, докато Марта завърши кампанията без нито една спечелена точка.