Тотнъм надигра Нюкасъл с категоричното 4:1 у дома в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига.

"Шпорите" пометоха "свраките" след шоу на Хюн Мин Сон и Ричарлисон. Дестини Удоджи даде преднина на домакините в 26-та минута след асистенция на Сон, а скоро след това отново кореецът асистира за попадението на Ричарлисон. Бразилецът оформи класиката след почивката, а Сон ознаменува силната си игра с гол от дузпа, след като бе фаулиран от вратаря на гостите Мартин Дубравка. В добавеното време Нюкасъл стигна до почетно попадение чрез Жоелинтон.

Така възпитаниците на Анге Постекоглу прекъснаха поредица от пет последователни мача без победа в Лигата, като с актив от 30 точки са на пета позиция, на три от четвъртия Манчестър Сити. Нюкасъл е седми с 26 пункта след шестото си поражение от началото на кампанията.

За тима на Еди Хау предстои много важно домакинство срещу Милан в Шампионската лига, а след това "джордитата" посрещат Фулъм, който спечели последните си два мача с по 5:0. Тотнъм гостува на Нотингам Форест за първенство следващия петък.