Стомашен вирус е върлувал в Уест Хям точно преди мача с Фулъм, което вероятно обяснява донякъде и загубата с 0:5.

Мениджърът Дейвид Мойс разкри, че е дал два дни почивка на футболистите, за да се възстановят, след като самият той също е бил със симптоми.

Tой отказа да се оправдава напълно с това, че част от играчите не са се чувствали добре, но им нареди да си останат по домовете, за да не се разпространи заразата.

„Разбира се, че сме разочаровани от представянето си резултата, но имаше и някои други обстоятелства, които повлияха. Играхме в четвъртък и неделя, а имаше и вирус в отбора, който също е помогна“ заяви Мойс.

Освен това почивката, която получават сега, е последната за тях преди серията от 4 мача в рамките на следващите 9 дни.

Част от феновете обаче все пак искат главата на Мойс, въпреки че през лятото той донесе първият европейски трофей на отбора от 58 години. Те смятат, че той не е правилният човек за поста и за това да изведе отбора на следващото ниво.

След двубоя с Фрайбург Чуковете играят последователно с Уулвърхемптън, Ливърпул и Манчестър Юнайтед само в рамките на седмица.