Музикалната суперзвезда Ед Шийрън изгледа здраво дерби на Източна Англия между Ипсуич и Норич, който завърши 2:2.

На „Портман Роуд” домакините имаха предимство през по-голямата част от двубоя, но не успяха да спечелят първия си успех над местния съперник от 2009.

Шийрън е голям фен на Ипсуич, тъй като е роден близо до града и подпомага клуба през последните години.

Той избухна в 34-ата минута, когато Броудхед даде аванс на Ипсуич с хубав удар, след като преди това домакините пропуснаха няколко ситуации.

В 40-ата минута обаче Джон Роу смълча трибуните с изравнителен гол с хубав удар, а в 49-ата отново той даде предимство на Канарчетата с диагонален изстрел.

Уес Бърнс все пак изравни в 61-ата минута с нисък удар, а до края домакините натиснаха, но не успяха да спечелят, като Ангъс Гън направи страхотно спасяване в 87-ата минута и спаси точката за Норич.

Ипсуич продължава да е в челото на Чемпиъншип, като е с равни точки с лидера – Лестър – по 52, но и с мач повече. Норич има 31 и се бори за място в шестицата.