Ковънтри спря серията на Лестър от 10 поредни мача без загуба, след като срази лидера в Чемпиъншип с 3:1 у дома в 27-ия кръг.

Киърнън Дюсбъри-Хол изведе Лисиците напред от дузпа в 44-ата минута, но почти веднага след това Абдул Фатау бе изгонен за грубо нарушение и Лестър остана с човек по-малко.

Въпреки това гостите удържаха предимството си до 79-ата минута, след което обаче се сринаха и допуснаха 3 гола.

Първо Калъм О’Хеър изравни с фалцов удар, а в 88-ата Милан ван Евийк направи 2:1 с изстрел от около 20 метра. В добавеното време О’Хеър подпечата успеха с удар от въздуха и така Ковънтри събра 40 точки, като е на границата на топ 6. Лестър има 65 и продължава да бъде с добър аванс на върха.

Саутхемптън е с 55 и е трети,  докато Ипсуич остана на второ място с 58, след като надви Съндърланд с 2:1. Джак Кларк изведе Черните котки напред, но с попадения на Кейдън Джаксън и Киърън МакКена, Трактористите успяха да преобърнат нещата в своя полза.