Лестър не успя да дръпне с 10 точки в Чемпиъншип, след като отново допусна късен гол и направи само 1:1  у дома срещу втория Ипсуич в 28-ия кръг на първенството.

Преди месец Трактористите докопаха точката в домакинския сблъсък с лидера в 93-ата минута, а и този път се получи нещо подобно.

Лестър поведе в 31-ата минута, когато вратарят отклони топката в Лийф Дейвис и той си отбеляза нещастен автогол.

Домакините удържаха аванса си почти до края, но в 89-ата минута силен удар на Луонго бе избит от вратаря Хермансен, след което Джереми Сармиенто успя да направи успешна добавка и да изравни.

Лисиците все още са солиден лидер с 66 точки, докато Ипсуич е с 59, а третият Саутхемптън е с 58. Лийдс също е в битката за директна промоция с 54, а Уест Бромич – 45 и Ковънтри – 43 довършват топ 6.