Последният ден за трансфери в английския елит не донесе нищо особено по отношение на сделки, което бе доста странно предвид начина, по който местните клубове харчат напоследък.
Общата сума дадена за футболисти във Висшата лига през януари дори не надхвърля скромните 100 милиона паунда, което вероятно бе повлияно и от правилата за финансов феърплей. Грандовете не направиха почти нищо, след като преди година похарчените пари около 700 милиона.
Преминаването на Армандо Броя от Челси във Фулъм под наем до края на сезона бе най-голямата сделка. Котиджърс ще платят първоначално 750 000 паунда за нападателя, като сумата може да се увеличи до 4 милиона в зависимост от изиграния брой мачове.
Нотингам, който е заплашен от наказание, успя да привлече белгийския вратар Матц Селс за 5 милиона паунда от Страсбург. Форест добави още Джио Рейна от Борусия Д и Рубен Рибейро от Спортинг, но се раздели с Итън Хорват – Кардиф, Орел Манжала – Лион и Серж Орие – Галатасарай.
Пабло Форналс напусна Уест Хям и премина в Бетис срещу 7 милиона паунда, но пък трансферът на Саид Бенрама в Лион пропадна в последния момент. Общият брой на сделките бе едва 17, като Тотнъм държи рекорда с дадени 26,7 милиона за Раду Драгушин.
Борнемут взе Енес Унал от Хетафе, първоначално под наем, като може и да го закупи, а Астън Вила привлече Морган Роджърс от Мидълзбро срещу 8 милиона лири, като сумата може да се увеличи двойно.
Един от най-големите трансфери направи Кристъл Палас, който купи Адам Уортън от Блекбърн за 22,5 милиона. Повечето сделки бяха свързани с млади играчи, най-често преотстъпвани под наем, като явно повечето клубове решиха да спестят пари за лятото.








Рецепта от тефтера на баба: Пилешки плетеници
Дневен хороскоп: Спокойствие за едни, предизвикателства за други
Проверките по морето започнаха, има и нарушения
От юли: Ваксината срещу варицела става задължителна
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:47 | 2 фев 2024 г.
Напиши коментар