Илия Груев направи асистенция и отново игра силно, а Лийдс отнесе Суонси с 4:0 като гост в мач от 32-ия  кръг на Чемпиъншип.

Победата бе 7-а поред за йоркшърци в първенството, като още в първите минути те до голяма степен си гарантираха успеха.

В 8-ата след корнер на Груев Крисенсио Съмървил откри за Лийдс, а само 2 минути по-късно Жоел Пиро удвои аванса.

В 35-ата минута Уилфред Ньонто вкара и трето попадение след изнеждащо подаване на Арчи Грей, а в 72-ата отново той вкара за 4:0 след контраатака и голов пас на Съмървил.

Груе игра до 77-ата минута, когато бе заменен от Матео Джоузеф, а с успеха Лийдс излезе на второ място с 66 точки, като изпревари Саутхемптън, който падна с 1:3 от Бристъл Сити навър, регистрирайки първата си загуба от септември, която спря серията от 22 поредни мача без поражение. Светците имат 64 точки.

Иначе лидерът Лестър има 78 и продължава да контролира нещата след лесен успех с 2:0 над предпоследния Шефилд Уензди у дома, а Джейми Варди вкара един от головете.

Други резултати: Уест Бромич – Кардиф 2:0, Родъръм – Хъл Сити 1:2, Норич – Уотфорд 4:2, Бирмингам – Блекбърн 1:0.