Ипсуич остана в битката за директна промоция за Висшата лига, след драматична победа над Родъръм с 4:3 в 33-ия кръг на Чемпиъншип.

На своя „Портман Роуд“ Трактористите се нуждаеха от гол в 96-ата минута на резервата Омари Хъчинсън, за да стигнат до трите точки.

Секунди преди това гостите, които са последни и са почти обречени, изравниха от дузпа, но радостта все пак бе за Ипсуич.

Мачът мина през много обрати, като фаворитът изостана още във 2-ата минута с 0:1, след това обърна до 3:1, но се стигна до равенство и късната драма.

В класирането Ипсуич се изравни по точки с Лийдс, с по 69, като и двата тима имат по 9 по-малко от Лестър, но отборът на Илия Груев е с по-добра голова разлика.

Саутхемптън е четвърти с 67, като Светците паднаха с 1:2 у дома от Хъл. Загубата бе втора в рамките на 3 кръга за южняците, докато Тигрите записаха 4-и пореден успех  като гости и излязоха 6-и, увеличавайки битката за плейофите.