Лийдс шокира Лестър с 3 гола в последните минути, за да спечели с 3:1 дербито на Чемпиъншип и да запише 9-а поредна победа.

Илия Груев записа цял мач за йоркшърци, които изостанаха още в 15-ата минута, когато след корнер Вут Фас вкарас глава на далечната греда.

Лисиците играха по-добре в дълги периоди от двубоя, но не успяха да стигнат до нов гол, въпреки че попадение на Патсон Дака бе спорно отменено заради засада и в края бяха наказани за пропуските си.

В 80-ата Конър Робъртс изравни с диагонален изстрел, а в 83-ата Арчи Грей реализира след удар и рикошет в крака на Вут Фас.

Дълбоко в добавеното време Дан Джеймс окончателно хвърли „Елънд Роуд“ в екстаз след попадение от пряк свободен удар, за да оформи знаменитата победа.

Така Лийдс стопи изоставането си до лидера Лестър на 6 точки, като вече има 72, докато Лисиците са със 78. Ипсуич с 69 и Саутхемптън с 67 обаче, също са в битката за директна промоция.