Лийдс удари Шефилд Уензди като гост с 2:0 в първия мач от 37-ия кръг на Чемпиъншип, за да се върне поне временно на второто място в класирането.

Илия Груев записа цял мач за победителите, които имат 79 точки, с 2 по-малко от Лестър и 1 повече от Ипсуич, които обаче тепърва ще изиграят своите мачове от кръга.

Успехът обаче не дойде лесно, след като първият гол падна в 5-ата добавена минута на първото полувреме и това бе наистина ключов момент.

Патрик Бамфорд се разписа, засичайки подаване на Жуниор Фирпо и пласирайки се много по-добре от Акин Фамеуо.

В 58-ата минута гостите затвърдиха усещането за по-голямата си класа, като вкараха отново. След дълга топка от вратаря Мелие бе отклонена от Бамфорд към Джорджинио Рутер, който бързо взаимодейства с Уилфред Ньонто, който се измъкна и вкара със силен удар.

Минути по-късно Кукумявките бяха близо да върнат интригата, но Итън Ампаду изби от голлинията и това помогна на Лийдс да затвори мача. Шефилд Уензди бе в серия от 4 поредни победи, която бе прекъсната и отборът остава в опасната зона с 38 точки, но шансовете за спасение са налице.