Със страхотния си обрат снощи, Борнемут влезе в елитна компания във Висшата лига, ставайки едва 5-ият  тим, който наваксва изоставане от 0:3, за да спечели.

Черешките изглеждаха изгубени до почивката, получавайки 3 гола от застрашения от изпадане Лутън, но след паузата на терена сякаш излезе друг отбор, който преобърна нещата до страхотното 4:3.

Доминик Соланке даде началото с отличен гол скоро след подновяването на играта, след това в рамките само на няколко минути Иля Забарни и Антоан Семеньо доведоха нещата до 3:3, а последният вкара и победният гол в последните минути.

Интересно е, че предишните 4 обрата бяха направени в рамките само на 6 години – между 1997 и 2003. Лийдс бе първият, който обърна Дарби Каунти през ноември 97-а след победен гол на Лий Бойър, а по-малко от година след това Уимбълдън надви Уест Хям със същия резултат.

Стигаме и до 29 септември 2001 и знаменития обрат на Манчестър Юнайтед при гостуването на Тотнъм от 0:3 до 5:3, а последният тим с подобна бе победа бе Уулвърхемптън, който спечели с 4:3 срещу Лестър през октомври 2003.

Повече от 20 години след последният подобен обрат, Борнемут също записа името си в историята.