Илия Груев помогна на Лийдс Юнайтед поне временно да излезе начело в английския Чемпиъншип, след като тимът му победи Милуол с 2:0.

Белите записаха 19-и пореден мач без загуба у дома в Лигата, като имат 12 успеха в последните си 13 мача от  първенството, за да наваксат пасив от 17 точки в началото на годината срещу Лестър.

Те се изравниха с Лисиците с по 82 точки и имат по-добра голова разлика, като все пак Лестър е с мач по-малко. Ипсуич обаче е 81, така че интригата е голяма.

Илия Груев игра през цялото време и получи жълт картон в самия край. Дотогава обаче, всичко бе ясно. Уилфред Ньонто откри в 33-ата минута, когато получи топката на границата на наказателното поле и реализира със страхотен шут.

Лийдс трябваше да чака до 79-ата минута, преди да си гарантира успеха. Отново Джорджинио Рутер бе асистент, като този път Дан Джеймс реализира с нисък удар, за да подпечата успеха.