Ипсуич запази първото си място в Чемпиъншип след невероятна драма и победен гол срещу Саутхемптън в 97-ата минута.

Трактористите победиха с 3:2 след попадение на резервата Джереми Сармиенто и останаха на върха с 87 точки, само 6 кръга преди края. Лийдс има 86, а Лестър е с 85.

Мачът бе наистина страхотен като на „Портман Роуд“ отново бе суперзвездата Ед Шиърън, който видя невероятна драма.

Лийф Дейвис даде аванс на Ипсуич в 13-ата минута с мощен удар, но Че Адамс изравни секунди по-късно, а в средата на първата част Стюърт Армстронг навърза няколко съперници и изведе Адам Армстронг, който даде аванс на Саутхемптън.

Светците доминираха, но не успяха да вкарат отново и бяха наказани. В 68-ата минута Броудхед намери далечния ъгъл, за да изравни, а в 85-ата минута Джеймс Брий от гостите бе изгонен.

Дълбоко в добавеното време Сармиенто донесе победата, с поредния късен гол за Ипсуич през сезона, който се измъкна в доста мачове именно по подобен начин.