Илия Груев пропусна още един мач на Лийдс, който надви Хъл Сити с 3:1 в здрав двубой от 40-ия кръг на Чемпиъншип и гол почти от центъра.

Така йоркшърци останаха втори в класирането с 86 точки, с 1 по-малко от Ипсуич и 1 повече от Лестър, който обаче е с мач по-малко.

На „Елънд Роуд“ успехът не дойде лесно, защото след като Сам Байръм откри в 9-ата минута, Фабио Карвальо изравни в 34-ата, засичайки подаване отляво във вратата.

Лийдс трябваше да чака до последните минути, за да стигне до успеха. В 88-ата Крисенсио Съмървил вкара от дузпа, която бе спечелена от самия него, след като преодоля Слейтър, който го избута.

В 97-ата минута вратарят на гостите се бе включил в наказателното поле на домакините, но те избиха топката, Дан Джеймс напредна и малко след центъра, почти от страничната линия, я прати в празната врата, за да хвърли в екстаз феновете и да подпечата победата.