Лестър допусна нова загуба в Чемпиъншип и получи нов удар в битката за директна промоция за Висшата лига.

Снощи Лисиците паднаха с 0:1 при гостуването си на застрашения от изпадане Плимут, за да регистрират втора поредна загуба и 6-а в последните 10 шампионатни двубоя.

Мустафа Бунду отбеляза с отличен удар в 21-ата минута, когато получи топката на фланга, но влезе навътре и след това я прати по великолепен начин в далечния ъгъл.

Патсон Дака пропусна чисто положение за Лестър след почивката, а гостите можеха да получат и дузпа за нарушение срещу Киърнън Дюсбъри-Хол, което обаче реферът не видя. В добавеното време и Джейми Варди не успя да изравни.

„Ние сме под напрежение още от началото на сезона. Сега  ни остават 4 мача, от  които 3  са у дома, така че се надявам, че с помощта на феновете ни ще постигнем целта си“ заяви мениджърът Енцо Мареска.

Лестър е лидер с 88 точки, колкото обаче има и Ипсуич, а Лийдс с 87, като и двата конкурента играят днес. С успеха пък Плимут се отдалечи на 5 точки от опасната зона в битката за спасение.