Драмата в Чемпиъншип продължава с пълна сила, след като днес и конкурентите на Лестър, който снощи загуби, не успяха да спечелят.

В ранния мач Лийдс, с Илия Груев, падна у дома от Блекбърн с 0:1, въпреки че имаше сериозно предимство.

Вратарят на Роувърс Ейнсли Пиърс се отчете с редица спасявания, 2 от които срещу българския халф. В 82-ата минута обаче, домакините бяха наказани след контра на съперника, при която Сами Смодиш бе изведен добре и вкара 30-ия си гол за сезона. С победата Роувърс диша малко по-спокойно в борбата за оцеляване.

Все пак добрите новини за Лийдс бяха от Ипсуич, където домакините стигнаха само до 1:1 срещу Мидълзбро. Гостите поведоха в 20-ата минута, но Масимо Луонго изравни в 30-ата и спаси отбора си от загуба.

Така Таун все пак поведе с 89 точки, докато Лестър има 88, а Лийдс е с 87. Лисиците са и с мач по-малко, което също им дава известно предимство, въпреки че са в ужасна форма.

Останалите резултати от 43-ия кръг: Бирмингам – Ковънтри 3:0, Бристъл Сити – Хъдърсфийлд 1:1, Хъл Сити – КПР 3:0, Милуол – Кардиф 3:1, Престън – Норич 0:1, Шефилд Уензди – Стоук 1:1, Саутхемптън – Уотфорд 3:2, Суонси – Родъръм 1:0, Уест Бромич – Съндърланд 0:1.