Хари Кейн бил вдъхновен от Кристиано Роналдо, когато правел първите си стъпки във футбола и сега използва суперзвездата на Португалия като мотивация почти две десетилетия по-късно.
"Само да гледам как Роналдо отбеляза своя 901-ви гол и как играе на 38/39 години, това ме вдъхновява и аз да играя възможно най-дълго", призна Кейн, ден преди да стане десетият английски футболист, записал 100 мача за националния отбор.
Постижението му ще бъде отбелязано преди утрешния домакински двубой на Англия срещу Финландия от Лигата на нациите.
Нападателят на Байерн Мюнхен ще бъде първият футболист след Уейн Рууни през 2014 година, който натрупва 100 мача, а на 31 години все още е един от най-добрите на позицията си в световния футбол и е на път да подобри рекорда на бившия вратар Питър Шилтън от 125 мача за националния отбор.
"Мисля, че трябва да имаш този глад, желание и решителност, да продължаваш да искаш да докажеш на хората, че грешат и да докажеш на себе си, че можеш да бъдеш най-добрият, който можеш да бъдеш", каза Хари Кейн и добави, че "тогава, когато дойде денят да спреш да играеш, можеш да се гордееш с това, което си направил".
Кейн вярва, че способността му да се връща по-назад на терена може да подпомогне дълголетието му във футбола и каза, че се чувства подмладен, играейки под ръководството на новия старши треньор в Байерн Венсан Компани, който проповядва стил с висока интензивност.
"Всичко е въпрос на интензивност. Вероятно футболът ще става все по-физически и по-труден с течение на годините", продължи нападателят, който дебютира за Англия при победата с 4:0 над Литва през март 2015 година и се разписва 79 секунди след влизането си на терена като смяна през второто полувреме.
Девет и половина години по-късно той е изиграл повече мачове на големи финали (28) от всеки друг английски футболист при мъжете и има повече състезателни двубои (83) от всеки друг национал при мъжете. Очаква се Хари Кейн да бъде титуляр в домакинството срещу Финландия в Лондон и да бъде капитан на Англия за 73-ти път.
"Чувствам се в наистина добра форма, физически и психически на върха в кариерата си. Обичам да представлявам Англия повече от всичко и не искам това да свършва скоро. За мен е важно да продължа да подобрявам играта си и да бъда постоянен, както с националния тим, така и на клубно ниво", завърши Кейн.
БТА








От пазара в България до превод на тамилски: Работата на литературния агент
Жена изчезна в района на Банско, планински спасители я издирват
Мозъчно загниване - има начини да се отървем от дигиталната зависимост
Трагедия в Разградско: 14-годишно момче загина при тежък инцидент на пътя
Над 1000 делегати избират нов главен мюфтия в НДК
14-годишно момче загина при тежка катастрофа в Разградско
Планински спасители издирват жена край Банско
Най-безшумните коли – дизели унижават електромобили
Елементарна проверка предотвратява омекването на спирачките
Mercedes V-Class претърпя шокираща трансформация
Dodge иска да стане лайфстайл марка в Европа
Дрикус дю Плеси се завръща срещу Камару Усман в главния мач на UFC Оклахома Сити
Навахо Стърлинг спря Йон Куцелаба и запази перфектния си рекорд в UFC Vegas 119
UFC Vegas 119: Резултати
Манел Капе нокаутира Кьоджи Хоригучи и затвърди претенциите си за титлата в UFC
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментар23:13 | 9 сеп 2024 г.
Напиши коментар