Нюкасъл и Ливърпул са постигнали сделка за трансфера на Александър Исак, твърди бившият норвежки футболен национал Ян Йоге Фьортофт. Според информацията му, сделката ще възлиза на 130 милиона паунда. Сума, която с бонуси и допълнителни услуги ще се превърнала в най-скъпия трансфер в историята на британския футбол.
След като Нюкасъл вече привлече германския нападател Ник Волтемаде от Щутгарт, продажбата на Александър Исак изглежда много по-възможна.
Предишна оферта от 110 милиона паунда беше отхвърлена от Нюкасъл.
От 1 август спорът между Исак и Нюкасъл стана особено ожесточен. Феновете вече му обърнаха гръб заради настоятелното му желание да напусне, само три години след като поведе отбора до първия му трофей в страната от 70 години насам и поредно класиране за Шампионска лига.
Исак, шведският национал, дори публично обвини Нюкасъл, че е нарушил обещанията, дадени му относно възможността за напускане. Тази седмица делегация от клуба посети дома му в опит да постигне помирение, но играчът ясно заяви, че желанието му да продължи по пътя си остава непоколебимо.
Ливърпул го следи от дълго време и интересът не е намалял, особено в последните дни на трансферния прозорец. Клубът от „Анфийлд“ също така привлече Юго Екитике от Айнтрахт Франкфурт и добави Флориан Вирц това лято, като част от подготовката за защита на шампионската титла.
Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау продължава да бъде предпазлив в коментарите си, но категорично отрече някога да е обещавал на Исак, че ще бъде на разположение на Ливърпул, след като пристигне заместник. „Абсолютно не“, каза той, цитиран от Тема спорт. „Никога не давам никакви обещания на играчите за трансфери, защото това не е изцяло под мой контрол. Не бих дал такова обещание на никого.“
На въпроса дали има лични предпочитания относно бъдещето на Исак, Хау намекна, че стачката на играча и отказът му да играе са променили позицията му: „Разбира се, че имам предпочитание, но трябва да се вземе предвид цялата информация. Имам и професионално предпочитание, но не може да се игнорира случилото се. Опитвам се да се дистанцирам от въпроса, защото нямам контрол. Ще оставя нещата да се случват и ще се справя с крайния резултат.“
На въпроса дали, предвид предстоящото пристигане на Волтемаде, би било по-добре всички да позволят на Исак да си тръгне, Хау предпочете да избегне отговора: „Както казах, другите трябва да решат. Аз не контролирам тези разговори, фокусиран съм върху укрепването на екипа.“
Снимка: БГНЕС







Георги Близнашки: България избра правилния път - приобщаване към Европа
Централна емисия
Готов ли е българският бизнес за Мишлен ресторанти
Захарова: ЕС участва в държавно спонсориране на тероризма, като финансира Киев
България има нуждата от поне хиляда тона барут
Една криза с "Лукойл" няма да се отрази на българския пазар непосредствено
В Пирин откриха мъж, обявен за починал преди няколко години
Перфектното Fiat Coupé се продава в Германия
Toyota отива на съд заради продажба на... водородни бомби
BMW предлага на шофьорите да дремнат, докато зареждат електромобилите си
Шефът на Ford: Китайците могат да ни изхвърлят от бизнеса!
Фабрицио Вердум: „Граплингът на Сирил Ган е на ниво син колан начинаещ“
Абдулрашид Садулаев намекна за край на кариерата: „Искам вече да се посветя на себе си“
Каро Парисян отваря отново залата си, за да обучава деца на джудо за ММА
Терънс Крауфорд няма да се бие с Джарон Енис – двубоят вече не е на дневен ред
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Коментари
Напиши коментар20:29 | 30 авг 2025 г.
19:46 | 30 авг 2025 г.
19:31 | 30 авг 2025 г.
19:18 | 30 авг 2025 г.
19:13 | 30 авг 2025 г.
19:12 | 30 авг 2025 г.
18:52 | 30 авг 2025 г.
Напиши коментар