Джарел Куанса е напуснал Ливърпул и е преминал в Байер Леверкузен в търсене на повече игрово време и ново предизвикателство в различна среда. Това обяви самият английски защитник на пресконференция, цитиран от агенция "Ройтерс".
Той е част от състава Англия за двата мача, които предстоят този месец, записа 58 срещи за Ливърпул, но само четири през миналия сезон, преди да подпише петгодишен договор с клуба от Бундеслигата.
"Просто исках да продължа да се развивам по начин, при който като млад централен защитник се нуждая от мачове, за да се усъвършенствам", каза Куанса.
"Очевидно се учих от някои от най-добрите играчи около мен по време на престоя ми в Ливърпул и възможността да правя това беше много добра за кариерата ми. Но сега съм на 22, навършвам 23 и ще ми трябват стотици мачове, за да бъда там, където искам да бъда", добави английският национал.
Джарел Куанса игра във всички девет мача на Байер Леверкузен този сезон и отбеляза гол при дебюта си в Бундеслигата за победата с 2:1 над Хофенхайм.
"Беше добре за мен да направя тази крачка и да отида в чужбина. Когато си в отбор като Ливърпул, игровото време не е обещано, защото футболисти от световна класа са навсякъде по терена. Исках място, където знам, че могат да ми се доверят, че понякога мога да правя грешки и мога да се развивам", заяви още той.
Куанса беше част от отбора на Англия, който спечели Европейското първенство за младежи до 21 години през юни, но все още не е дебютирал за мъжкия тим.
"Чувството не е странно, наистина съм щастлив да съм тук", коментира той и допълни: "Надявам се, че това е нещо, което ще постигна - мач за Англия."
Националния отбор на Англия ще бъде домакин на Уелс в приятелски мач в четвъртък на стадион "Уембли", преди да се отправи към Рига, за да играе срещу Латвия на 14 октомври в квалификационен двубой за следващото Световно първенство.







8 декември носи съдбовни знаци - какви са забраните според народните вярвания
Облачно и дъждовно начало на седмицата, но затопляне от четвъртък
Хороскоп за 8 декември за всички зодии: Важни решения за Овните, удовлетворение за Девите
Рецепта за питка "ветрило" с прясно мляко
4,3 по Рихтер разлюля Западна Турция
Прощаваме се с поета Найден Вълчев, автор на "Една българска роза"
Времето днес: Облачно, на места със слаби превалявания
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
За втора поредна година Митко Божанов и Зарина Иванова заслужиха високо призвание
Пьотр Ян отново на върха: Руснакът си върна титлата в категория петел на UFC
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
България доминира на турнира по кикбокс в Козлодуй
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментар16:18 | 9 окт 2025 г.
20:54 | 6 окт 2025 г.
Напиши коментар