Съндърланд продължава да бъде без загуба у дома през сезона, след  като срази Бърнли с 3-0 в последен мач от 24-ия кръг във Висшата лига. Отборът е единствен от английския елит с това постижение. 

Черните котки наистина превърнаха „Стейдиъм ъф Лайт” в крепост, като вече 12 мача са без поражение пред собствена публика. Тимът е 8-и в класирането, само на 3 точки от Ливърпул. 

Домакините доминираха тотално срещу отбора, от който изоставаха с 24 точки в подреждането на Чемпиъншип през миналата кампания. Сега обаче нещата са доста по-различни. 

Още в началото Хабиб Диара откри след удар и рикошет в Аксел Туанзебе, като попадението бе записана като автогол. Двайсетина минути по-късно обаче, Диара стигна до своя гол, след като първоначалният му шут бе блокиран. 

След почивката Шемсдин Талби оформи крайния резултат, след като влезе навътре и стреля отлично към далечния ъгъл. Така Бърнли е на цели 11 точки от спасението и започва да изглежда обречен, заедно с Уулвърхемптън.