Арсенал постигна щастлива победа в битката за топ 4, след като надви Уотфорд 1:0 на неговия „Викаридж Роуд”.

Вратарят на Стършелите Бен Фостър бе в основата на победния гол рано в двубоя, а въпреки че Артилеристите играха с човек повече 79 минути, хората на Унай Емери не успяха да спечелят по-убедително.

Все пак обаче, те записаха и първата си суха мрежа при своите визите, като с 66 точки тимът излиза 4-и, с равни точки с Челси и с една по-малко от третия Тотнъм. Уотфорд остава с 46 и продължава битката за 7-ото място.

В 10-ата минута Арсенал поведе след куриозен гол. Вратарят Бен Фостър опита да изчисти, но го направи в тялото на Пиер-Емерик Обамеянг и след рикошета топката се оказа в мрежата.

Нещата за домакините се влошиха малко след това, когато капитанът Трой Дийни бе изгонен за удар с лакът срещу Торейра. Лайнсменът забеляза действието и след като сигнализира на главния рефер, последният прати Дийни рано под душа.

Последваха обаче добри минути за Стършелите и Крейг Каткарт накара Лено да спасява удара му. След това Монреал изпревари Дукуре, а при контра за гостите Фостър спаси удар на Айоби.

Етиен Капу стреля опасно от свободен удар, но Лено направи фантастично спасяване в 31-ата минута. Така паузата дойде при аванс за Арсенал, без обаче играта на отбора да е впечатляваща.

След паузата Арсенал се подобри и Фостър спря удар на Мхитарян, който малко след това стреля доста неточно от добра позиция. Уотфорд бе близо до изравняване в 62-ата минута, когато Масина стреля в гредата със страхотен удар.

В 80-ата минута домакините отново докоснаха изравняването, след като Андре Грей бе изведен и преодоля Лено, но Мейтланд-Найлс направи ключово блокиране и предотврати изравняването, с което Арсенал запази трите точки.

Уотфорд – Арсенал 0:1

0:1 Обамеянг 10

Уотфорд: Фостър, Янмаат, Кабаселе, Каткарт, Масина (86 Сема), Фемениа (59 Съксес), Капу, Дукуре, Хюз, Грей, Дийни
Арсенал: Лено, Мустафи, Мавропанос (59 Гендузи), Кошчелни, Монреал, Торейра (46 Йозил), Джака, Мхитарян, Рамзи (68 Мейтланд-Найлс), Айоби, Обамеянг