Бетис нанесе втората загуба на Атлетико Мадрид за сезона, след като го победи с 1:0 у дома и така Дюшекчиите не само че не успяха да се доближат на 3 точки от лидера Барселона, но всъщност изостанаха на 6 от първото място.

Серхио Каналес вкара попадението за домакините от дузпа в средата на второто полувреме, която бе отсъдена за игра с ръка на Фелипе Луис.

Няколко минути преди това обаче, бе друга ключова ситуация, при която гостите искаха дузпа, но не получиха такава.

Алваро Мората бе в наказателното поле, когато Федал се хвърли в краката му и макар и да докосна топка, намери и крака на нападателя. Реферът обаче не посочи бялата точка, а дори и не преразгледа положението с ВАР, което ядоса Чоло Симеоне и неговите хора.

Като цяло Дюшекчиите не направиха нещо кой знае какво в предни позиции, като малко след гола на Каналес Антоан Гризман стреля в гредата при една ситуация, но така или иначе серията на столичани от 18 поредни срещи без поражение приключи.