Реал Мадрид победи категорично градския съперник Атлетико с 3:1 в двубой от 23-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Уанда Метрополитано".

Двата отбора спретнаха здрав мач, в който гостите показаха агресия в атака и заслужено се поздравиха с успеха. Каземиро даде аванс на "белия балет" още в началото на срещата. Антоан Гризман все пак успя да възстанови равенството в средата на полувремето, но в неговия край Серхио Рамос се разписа от дузпа за 1:2.

През втората част домакините се втурнаха напред, търсейки изравнителното попадение и пропуснаха няколко добри положения. Към края на срещата обаче влезлият като резерва Гарет Бейл попари амбициите на "дюшекчиите".

Така Реал измести Атлетико от втората позиция в класирането. Футболистите на треньора Сантяго Солари вече имат 45 точки, с 5 по-малко от кръвния враг Барселона, който утре гостува на Атлетик Билбао. Гризман и компания са с 44 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8DqYegm5XF8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Домакините започнаха срещата с дълбока преса, която в началото доста затрудни изнасянето на топката от страна на "белия балет". Въпреки това, гостите успяха да открият резултата в 16-ата минута. Грешка в защитата на "дюшекчиите" позволи центрирана топка от ъглов удар да стигне до Каземиро. Дефанзивният халф изненада всички и отигра положението с атрактивна странична ножица в опасна близост до вратата - 0:1.

В 20-ата минута Винисиус Жуниор отправи прекрасно центриране с външен фалц и подаде на крака на Лукас Васкес. Испанецът обаче не се ориентира добре в ситуацията и пропусна.

В 25-ата минута Атлетико изравни. Антоан Гризман бе изведен Анхел Корея по прекрасен начин между защитата на гостите. Французинът остана очи в очи с Тибо Куртоа и мушна топката между краката за 1:1.

В 37-ата минута Тони Кроос опита късмета си с далечен, техничен удар по земя малко пред дъгата на наказателното поле. Изстрелът обаче беше прекалено слаб и Ян Облак улови без проблеми.

В 40-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Хосе Хименес повали на земята Винисиус. Серхио Рамос се нагърби с отговорността и се разписа 1:2. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част домакините се втрунаха да изравняват резултата. В 54-ата минута бившият футблист на Реал Мадрид прати топката във вратата, след като прехвърли по прекрасен начин Куртоа. Голът обаче не бе зачетен, тъй като напателят се намираше в положение на засада.

В 60-ата минута Хосе Хименес получи топката след центриране от пряк свободен удар. Защитникът отправи мощен диагонален шут, Куртоа показа класа и спаси отбора си.

В 75-ата минута резервата Гарет Бейл направи резултата 1:3. Уелсецът бе изведен с пас по конец от Лука Модрич и с премерен диагонелен изстрел по земя преодоля вратаря Ян Облак.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fmIQXYnhWZk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

В следващите минути Реал настисна здраво домакините и бе близо до ново попадение. В 87-ата минута Бензема проби отдясно и центрира към непокрития Бейл. Бързоногият нападател засече подаването с глава, но прати топката малко над напречната греда.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 1:3

Голмайстори: Каземиро (16'), Антоан Гризман (25'), Серхио Рамос (43'), Гарет Бейл (75')

Атлетико: Облак, Ариас, Хименес, Годин, Ернандес, Томас, Саул, Корея (Родриго 65'), Лемар (Витоло 60'), Гризман, Мората (Калинич 71')
Треньор: Диего Симеоне

Реал: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Регилон, Каземиро, Модрич, Кроос (Кроос 84'), Лукас, Винисиус (Бейл 57'), Бензема (Мариано 89')
Треньор: Сантяго Солари