Леванте спря серията на Барселона от 37 поредни срещи без загуба в Ла Лига и победи каталунците с 5:4 в двубой от предпоследния 37-и кръг на първенстовото.

Двата тима спретнаха истински голов спектакъл, в който Филипе Коутиньо и Емануел Боатенг се отчетоха с хеттрик. Едно попадение за каталунците отбеляза и Луис Суарес, но два гола на Енис Барди сложиха край на амбициите на Ернесто Валверде за първи в историята на Барса сезон без загуба в Испания.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/BtycNBbJisY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по идеален начин за домакините и те поведоха в резултата още в 9-ата минута. Емануел Боатенг получи остро подаване отляво, което Марк-Андре тер Стеген не можа да отрази и подложи крак. Топката се удари в горната греда и влезе във вратата.

Домакините бяха близо до второ попадение три минути по-късно, след като отбита топка в малкото наказателно поле стигна до Енис Барди, но опитът му разтресе напречната греда.

В 25-ата минута Осман Дембеле се впусна покрай няколко играчи и шутира от границата на пеналтерията. Ударът му обаче срещна крак на защитник и топката мина на сантиметри от лявата греда.

В 30-ата минута резултатът стана 2:0. Емануел Боатенг получи прекрасен пас, който разсече защитата на Барса. Нападателят преодоля Тер Стеген и прати топката във вратата.

В 38-ата минута Филипе Коутиньо върна едно попадение. Бразилецът получи топката от Луис Суарес и шутира мощно от границата на наказателното поле. Кълбото леко рикошира в крака на защитник и подлъга стража Ойер Оласабал Паредес да се хвърли в другия край на вратата - 1:2. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Втората част също започна перфектно за домакините и те отбелязаха ново попадение в 46-ата минута. Опасна атака завърши с прекрасен удар на Енис Барди от дъгата на пеналтерията, който остави безпомощен Тер Стеген - 3:1.

Три миннути по-късно защитата на Барса допусна поредна грешка и позволи на домакините да поведат с 4:1. Емануел Боатенг получи хубав извеждащ пас в наказателното поле и промуши топката покрай вратаря на каталунците, оформяйки своя хеттрик в мача.

В 56-ата минута немислимото продължи да се случва. Нова прекрасна атака на Леванте завърши с хитро подаване към Енис Барди, който безпощадно прати топката във вратата  за 5:1.

Две минути по-късно гостите върнаха едно попадение. Отскочила топка в наказателното поле попадна във Филипе Коутиньо. Бразилецът без да се замился опъна мрежата на Ойер от близко разстояние - 5:2.

В 65-ата минута Коутиньо отбеляза почти идентичен на първото си попадение гол. Футболистът оформи своя хеттрик, шутирайки топката от границата на пеналтерията. Кълбото отново леко рикошира в противников играч и заблуди вратаря на домакините.

В 70-ата минута каталунците получиха правото да изпълнят дузпа, след като Хосе Кампаня извърши нарушение, нацелвайки крака на съперник вместо топката. Луис Суарес се нагърби със задачата и безмилостно прати топката във вратата за 5:4.

В 74-ата минута Луис Суарес си освободи пространство, за да отиграе красиво центриране от свободния удар и опита да отбележи с глава от точката на дузпата. Опитът му обаче не беше точен и прелетя над напречната греда.

В 81-ата минута Хосе Моралес шутира по земя от от ръба на пеналтерията след великолепна солова акция. Тер Стеген обаче показа фантастичен рефлекс и изби топката.

В 84-ата минута Защитата изпусна Филипе Коутиньо и той стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина над напречната греда.

Леванте - Барселона 5:4

Голмайстори: Емануел Боатенг (9, 30, 49), Филипе Коутиньо (38, 58, 65), Енис Барди (46, 56), Луис Суарес (71)

Леванте: Ойер, Коке, Робер, Постиго, Луна, Лукич, Кампаня, Моралес (Рочина 85'), Барди, Рохер (Лерма 68'), Боатенг (Пацини 77')
Треньор: Пако Лопес

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Мина, Вермален (Пике 31'), Алба, Бускетс, Ракитич, Коутиньо, Иниеста (Д. Суарес 60'), Дембеле (Алкасер 60'), Суарес
Треньор: Ернесто Валверде