Опашкарят Райо Валекано пропусна да хвърли бомбата в 11-ия кръг на испанската Ла Лига, губейки с 2:3 от лидера Барселона на своя стадион "Кампо де Вайекас" след аванс от 2:1 малко преди края.

Шампионите откриха резултата чрез Луис Суарес в началото на мача и по нищо не личеше, че ще срещнат сериозни трудности. Хосе Посо изравни десетина минути преди почивката, а Суарес пропусна да върне своите отново напред в резултата с изстрел в гредата.

Влезлият като резерва Алваро Гарсия попари "блаугранас" в 57-ата минута, малко след като се появи на игрището. В 87-ата минута Осман Дембеле изравни с много класно изпълнение, а малко след това Суарес сътвори пълен обрат с втория си гол и донесе трите точки на своите.

Така Барселона събра 24 точки на върха, докато Райо Валекано е предпоследен с едва шест пункта на сметката си.

Двата отбора си размениха по една бърза атака, след което Луис Суарес стреля от пряк свободен удар, но кълбото прелетя покрай левия страничен стълб.

Точно беше изтекла десетата минута игра, когато шампионите се озоваха напред в резултата. Иван Ракитич хвърли дълъг пас към Жорди Алба, който овладя около аутлинията и върна назад за Луис Суарес. Уругваецът, нанизал хеттрик в Ел Класико миналата седмица, вкара без проблеми с левачката.

"Пчеличките" не реагираха веднага, но постепенно все по-често поглеждаха в предни позиции. Техните опити обаче не се увенчаваха с успех, тъй като техният далеч по-опитен противник се справяше в дефанзивен план.

Тъкмо изминаваше половин час игра, когато домакините пропуснаха златна възможност за изравняване. Де Томас центрира много добре отдясно и Хосе Посо засече с левия крак от движение пред погледа на закъснелия Сержи Роберто, но топката мина покрай лявата греда!

Пет минути след това обаче нямаше прошка и точно въпросният Посо се реваншира с много зрелищно попадения. Той получи около дъгата и с фалцов удар реализира с помощта на дясната греда.

Към края на първата част Луис Суарес беше близо до нов гол, но разтресе гредата с мощен удар. Барса натисна и веднага след почивката, но не можеше да си върне аванса в резултата. Рафиня Алкантара излезе сам срещу вратаря, но завършекът му беше под всякаква критика.

В 57-ата минута столичани сензационно сътвориха пълен обрат. Ударът с глава на Де Томас срещна гредата и отблизо влезлият като резерва секунди по-рано Алваро Гарсия направи добавка без проблеми.

Домакините отказваха да се приберат в собствената си половина и често се втурваха напред, което допълнително изнервяше техния противник. Десетина минути преди края на редовното време Суарес стреля по диагонала, но вратарят спаси.

Луис Суарес нанесе хубав удар с глава след центриране на Жорди Алба отляво, но вратарят на столичани се намеси и улови спокойно.

В 87-ата минута Барса все пак се докопа до изравнителния гол след майсторско изпълнение на Осман Дембеле. Втората най-скъпа клубна покупка стреля от воле с левия крак, намирайки пролука за долния ляв ъгъл.

Драмата беше пълна, защото в 90-ата минута Луис Суарес вкара в близкия ъгъл след центриране на Сержи Роберто и остави домакините с празни ръце.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WLyZXmMNTTw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Райо Валекано - Барселона 2:3

0:1 Луис Суарес - 11'
1:1  Хосе Посо - 35'
2:1 Алваро Гарсия - 57'
2:2 Осман Дембеле - 87'
2:3 Луис Суарес - 90'

Райо Валекано: Гарсия, Амат, Галвес, Морено, Адвинкула, Комезана, Имбула, Трехо (Гарсия - 56'), Ембарда, Посо, Де Томас (Алегрия - 65')

Барселона: Тер Стеген, Пике, Ленгле, Алба, Роберто, Бускетс, Артур (Видал - 67'), Ракитич, Рафиня (Дембеле - 52'), Коутиньо (Мунир - 67'), Суарес