Барселона и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 в първа среща от полуфиналите за Купата на Краля, игран на стадион "Камп Ноу".

Двата отбора отговориха на очакванията на футболните фенове и спретнаха зрелищен спектакъл, в който обаче не се стигна до победител. Гостите започнаха по-добре срещата и Карим Бензема заслужено даде аванс за "белия балет" още в 6-ата минута. Постепенно каталунците намериха играта си и Малком възстанови равенството в 57-ата.

Така  кръвните врагове очевидно ще си разчистят сметките в реванша. Втория епизод от Ел Класико за Купата на Краля ще бъде на 27 февруари на стадион "Сантиаго Бернабеу".

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/N8Tk7ADjLbY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по прекрасен начин за гостите, които поведоха в резултата още в 6-ата минута. Колективна грешка в защитата на Барса позволи на Винисиус Жуниор на пробие отляво и да пусне пас към Карим Бензема, който от своя страна подаде към Лукас Васкес, който се намираше в опасна близост до вратата. Футболистът получи топката и я прати във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Ранното попадение повлия на играта на каталунците, а "белия балет" наложи силна преса и стигна до няколко опасни контраатаки, които можеха да доведат до удвояване на преднината за столичани.

В 23-ата минута Винисиус Жуниор за пореден път притесни Нелсон Семедо и подаде към точката на дузпата, където беше Тони Кроос. Германецът обаче загуби равновесие и отправи неточен шут.

Постепенно домакините се съвзеха и започнаха да поглеждат по-често към противниковата врата, като Жерар Пике беше близо до гола след центриране от пряк свободен удар в 27-ата минута, а малко след  това Иван Ракитич нацели гредата от подобно положение.

Последваха силни минути за каталунците. В 35-ата минута Малком намери Луис Суарес на границата на пеналтерията. Уругваецът шутира, но Кейлор Навас се намеси по прекрасен начин. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част Барселона запазваше притежанието на топката с къси подавания, изчаквайки грешка от страна на съперниковата защита. В 53-ата минута Филипе Коутиньо шутира от дъгата на наказателното поле. Топката обаче мина над напречната греда.

В 57-ата минута Барса изравни. Жорди Алба нахлу в пеналтерията и се опита да преодолее Навас. Вратарят изби, Ракитич шутира към празната врата, но нацели гредата. Отскочилата топка попадна в краката на Малком, който реализира от трудна позиция - 1:1.

Малко след това Лионел Меси се появи в игра. Влизането на нападателя видимо раздвижи играта. В рамките на 2 минути аржентинецът притесни защитата на гостите на няколко пъти.

Последваха спокойни минути на "Камп Ноу". Двата отбора видимо нямаха намерение да правят излишни рискове до края на срещата.

В 81-ата минута тотална неразбория в защитата на Барса позволи на Бензема да подаде към Гарет Бейл. Уелсецът шутира, но геройски шпагат на Жерар Пике парира удара.

В 84-ата минута добра атака на каталунците завърши с подаване на Семедо към Меси. Аржентинецът отправи удар от малък ъгъл, но Навас внимаваше и улови топката.

Барселона - Реал Мадрид 1:1

Голмайстори: Лукас Васкес (6'), Малком (57')

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Ракитич (Видал 63'), Бускетс, Артур, Малком (Аленя 76'), Коутиньо (Меси 64'), Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Модрич, Йоренте (Каземиро 63'), Кроос, Лукас (Асенсио 84'), Винисиус (Бейл 64'), Бензема
Треньор: Сантяго Солари