Барселона победи Реал Бетис с 4:1 в двубой от 28-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Бенито Вилямарин".

Двата отбора спретнаха изключително зрелищен мач, като защитата на каталунците имаше доста работа, заради амбицираните домакини, които наложиха дълбока преса и на няколко пъти бяха много близо до гола. Въпреки това, Лионел Меси (18', 45+2') на два пъти успя да прониже вратата на Бетис преди почивката.

През втората част агресивната игра на домакините продължи да притеснява защитата на Барселона. Луис Суарес (63') обаче попари ентусиазма на "зелено-белите". Все пак Бетис стигна до почетно попадение, което бе дело на Лорен Морон (82'). В края на срещата Меси (85') оформи своя хеттрик след невероятен прехвърлящ изстрел, който спечели аплодисментите на всички 54 172 фенове по трибуните. Това е и 33-ти хеттрик за аржентинеца в Ла Лига.

Така Барса продължава по график към шампионската титла и вече има 66 точки, с цели 10 повече от втория Атлетико Мадрид, който вчера загуби с 0:2 от Атлетик Билбао. Бетис пък е на 8-ото място с 39 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/s5q9leLIm_0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Домакините започнаха срещата доста амбицирано, налагайки дълбока преса, която затрудни каталунците да установят традиционния си контрол върху играта. Това даде резутат в 5-ата минута, когато с далечен пас Кристиян Тейо бе изведен в удобна позиция в наказателното поле на Барса. Серхи Роберто обаче геройски изби топката от краката на бързоногото крило.

В 11-ата минута отново продуктът на "Ла Масия" притесни защитата на гостите. Тейо напредна отляво и отправи плътен диагонален изстрел, но Марк-Андре тер Стеген внимаваше и спаси.

Две минути по-късно Андрес Гуардадо получи висока топка в наказателното поле и моментално я насочи по въздух успоредно на голлинията към непокрития Хесе Родригес. Футболистът обаче не успя да засече добре подаването, въпреки че беше в опасна близост до вратата.

В 18-ата минута Барселона поведе в резултата. Суперзвездата на тима Лионел Меси отправи прекрасен изстрел от пряк свободен удар. Топката бе насочена към вратарския ъгъл, но с много голяма скорост и хирургическа точност - 0:1.

Ситуацията се повтори и в 25-ата минута. Този път аржентинецът избра другия ъгъл, но Пау Лопес не позволи да получи второ попадение по същия начин.
В 26-ата минута Тейо проби отдясно и подаде към вратарското поле. Хоакин обаче беше изпреварен и не се стигна до удар, но ситуацията бе видимо опасна. Две минути по-късно отбраната на Барса отново имаше проблеми след опасно центриране отляво към втората греда.

В 33-ата минута нова атака на вездесъщият Тейо завъши с удар на крилото. Тер Стеген отново се справи със ситуацията, но топката попадна в Хесе, който нанесе мощен диагонален удар по земя, но кълбото не намери целта.

В 40-ата минута Луис Суарес остана очи в очи с Пау Лопес в малкото наказателно поле и опита да вкара топката по трева. Вратарят на домакините обаче направи прекрасно спасяване.

В добавеното време на първата част Меси удвои преднината за каталунците. Суарес изведе по прекрасен начин с петичка аржентинеца, който необезпокояван прати топката във врата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YAflO3ooRoY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

През второто полувреме агресивната игра на домакините продължи да притеснява защитата на Барса. Каталунците обаче се възползваха от откритата игра и Суарес бе близо до класиката в 60-ата минута. Уругваецът бе изведен дълбоко в наказателното поле и от малък ъгъл шутира, но неточно. Секунди след това нападателят се оказа очи в очи с Лопес и отново не намери рамките на вратата.

В 63-ата минута Суарес най-накрая се разписа. Той напредна и успя да преодолее Манди, Бартра и Сидней, и този път опъна мрежата на вратаря Пау Лопес за 0:3.

Попадението видимо сломи домакините и те намалиха темпото. В 74-ата минута Серхи Роберто подаде към Суарес в наказателното поле. Последва нисък удар, отразен от Лопес.

Все пак домакините стигнаха до почетно попадение в 82-ата минута. Заспалата защита на гостите позволи на Лорен Морон да отправи прекрасен техничен изстрел от границата на наказателното поле, който не остави шансове на Тер Стеген.

Три минути по-късно меси оформи своя хеттрик. Аржентинецът получи подаване от Иван Ракитич и прехвърли Лопес по великолепен начин, с което си спечели аплодисментите на всички 54 172 фенове, които бяха на стадион  "Бенито Вилямарин".

Реал Бетис - Барселона 1:4

Голмайстори: Лионел Меси (18', 45+2', 85'), Луис Суарес (63'), Лорен Морон (82')

Бетис: Лопес, Манди, Бартра, Сидней, Хоакин (Емерсон 69'), Каналес, Карвальо (Лорен 75'), Гуардадо, Тейо, Ло Селсо (Лейва 68'), Хесе
Треньор: Кике Сетиен

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Ленгле, Алба, Ракитич (Аленя 88'), Бускетс, Артур (Семедо 65'), Видал, Меси, Суарес (Коутиньо 90')
Треньор: Ернесто Валверде