Барселона победи Еспаньол с 2:0 в двубой от 29-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Футболистите на треньора Ернесто Валверде не успяха да разпечатат вратата на Диего Лопес, въпреки че направиха няколко опасни атаки и първото полувреме завърши без попадения. През втората част логичното се случи в 72-ата минута, когато Лионел Меси зарадва всичките 92 795 фенове по трибуните, отбелязвайки 30-ия си гол гол в Ла Лига, а в края на срещата се разписа още веднъж и оформи крайния резултат.

Интересното е, че секунди преди срещата феновете на домакините опънаха трансперант с надпис "Ние сме вашият кошмар". Очевидно не са далеч от истината, след като това е мач номер 20 в рамките на първенството, в който "червено-сините" нямат загуба срещу своя градски съперник.

Така отборът на Барса продъжава да бъде необезпокояван на въхра в класирането с актив от 69 точки, с 13 повече от втория Атлетико Мадрид, който по-късно тази вечер гостува на Алавес. Еспаньол е 14-и с 34 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/c5Y0TboMhNQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Домакините поеха инициативата след първия съдийски сигнал и стигнаха до опасност в 9-ата минута. Лионел Меси получи топката зад гърба на защитата и успя да стреля, но неточно. Дори да имаше гол той щеше да бъде отменен след преглеждане с ВАР, тъй като аржентинецът бе в положение на засада.

В 19-ата минута пропуснаха един от малкото си шансове. Нисък пас отляво беше получено от Борха Иглесиас. Артур обаче внимаваше и успешно отклони опасното подаване.

В 21-ата минута Точно подаване на метър от дъгата на наказателното поле бе получено от страна на Иван Ракитич, който стреля инстинктивно към вратата, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

Две минути по-късно Жорди Алба проби и насочи токата към Луис Суарес. Уругваецът остана очи в очи с вратаря Диего Лопес, но неговият удар премина агонизиращо близо до лявата греда.

В 31-ата минута капитанът на Еспаньол можеше да си отпележи много атрактивен автогол. Ниско и остро центриране на Меси от пряк свободен удар бе насочено към Жерар Пике. Виктор Санчес изпревари защитника, но от воле насочи топката към собствената си врата. Опитният Лопес обаче внимаваше и изби снаряда в ъглов удар.

В 38-ата минута Санчес се включи много добре отляво и нахлу в наказателното поле на Барса. Футболистът отправи подаване към Борха Иглесиас в опасна близост до вратата, но Клеман Ленгле пресече подаването с геройски шпагат. Така първото полувреме приключи без голове.

През втората част домакините продължиха с опитите си да разпечатат вратата на Лопес. Добре подредената защита на Еспаньол видимо затрудняваше Меси и компания да стигнат до стрелкова позиция.

В 63-ата минута Филипе Коутиньо изведе по прекрасен начин резервата Малком. Футболистът напредна и отправи мощен изстрел от малък ъгъл, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута Иван Ракитич отново пробва късмета си с удар от далечно разстояние. Хърватинът получи топката на метър от линията на пеналтерията и шутира. Топката обаче мина покрай десния страничен стълб.

В 72-ата минута логичното се случи. Лионел Меси отбеляза поредния си гол от пряк свободен удар, като този път топката влезе по нетрадиционен начин. Аржентинецът отправи лек, но техничен изстрел, като кълбото летеше към вратата, Виктор Санчес, който беше в непосредствена близост до голлинията я отклони и затрудни още повече вратаря Лопес.

В 82-ата минута Серхио Гарсия проби опасно отляво и подаде към Ху Лей. Клеман Ленгле обаче бе на мястото си пресече.

В 89-ата минута Меси оформи крайния резултат, след като засече прекрасно подаване на Малком по земя отляво.

Барселона - Еспаньол 2:0

Голмайстор: Лионел Меси (72' 89')

Барселона: Тер Стеген, Семедо (Роберто 60'), Пике, Ленгле, Алба, Бускетс, Ракитич, Артур (Малком 58'), Коутиньо (Видал 82'), Меси, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

Еспаньол: Д. Лопес, Росалес, Налдо, Ермосо, Л. Лопес, Педроса, Мелендо (Гарсия 66'), Санчес (Алфа Семедо 78'), Рока, Гранеро, Иглесиас (Ху Лей 64')
Треньор: Жоан Руби