Барселона постигна победа с 2:0 над японския Висел Кобе във втората си контрола в страната на "изгряващото слънце".

Каталунците се изправиха срещу своя бивш играч Андрес Иниеста, който в момента се подвизава в японския тим.

Доста интересно е обаче, че в този мач головете за каталунския тим бяха дело на младия Карлес Перес, който впечатли с представянето си и в крайна сметка записа попадения в 59-ата и 86-ата минути на двубоя, за да донесе успеха на тима си.

При първото му попадение той направи двойно подаване с Малком и излезе сам срещу вратаря, а след това не сгреши.

Вторият му гол вкара след прекрасен удар при който топката се отби в далечната греда и след това влезе в мрежата.

В този мач Барса бе без Лео Меси и Луис Суарес, които получиха по-дълга почивка заради участието си в Копа Америка.

ВИСЕЛ КОБЕ - БАРСЕЛОНА 0:2
0:1 Карлес Перес (59)
0:2 Карлес Перес (86)

Съставът на Барса: Тер Стеген; Семедо, Араухо, Лангле, Алба; Ракитич, Бускетс, Рики Пуч; Коядо, Гризман, Рафиня (след почивката влязоха Нето; Мончу, Тодибо, Юмтити, Гийем; Сержи Роберто, Де Йонг, Аленя; Дембеле, Малком, Карлес Перес)