Барселона се класира с лекота за четвъртфиналите на Купата на Краля след домакинска победа с 5:0 над Леганес. Антоан Гризман затвърди добрата си форма с гол в 4-та минута, а до почивката друг французин - Клеман Лангле уби интригата. След почивката Лионел Меси (59, 89) и Артур (77) довършиха гостите.

Така каталунците пооправиха самочувствието си след загубата от Валенсия в Ла Лига и ще бъдат в добро настроението преди домакинството на Леванте в неделя.

Барселона уби интригата още до почивката с два гола. Антоан Гризман даде аванс на “каталунците” още в 4-та минута. Лионел Меси разсече защитата на гостите с пас зад гърба на противника, а Нелсон Семедо намери на десетина метра от вратата Гризман. Французинът хладнокръвно плъзна топката покрай Куеяр за 1:0.

Каталунците продължиха да играят на високо ниво и в 26-та минута Гризман бе на сантиметри от втори гол. Нападателят стреля по диагонала, получи се лек рикошет в тялото на защитник, а топката мина на сантиметри от вратата. След ъгловия удар все пак Барса реализира. Меси центрира към близката греда, където Клеман Лангле надскочи пазачите си и вкара. Имаше съмнения и за засада, тъй като на далечната греда Гризман посегна към топката, но тя вече бе минала голлинията - 2:0 за Барда.

До края на първото полувреме Леганес тръгна по-смело в атака, което отвори пространства в защитата им, но Артуро Видал не успя да реализира след пас на Меси.

След почивката Барса владееше инициативата, а след час игра и Лионел Меси успя да се разпише. Лео проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и след рикошет в тялото на защитник топката все пак е оказа в мрежата на Леванте за трети път.

В 78-та минута и Артур успя да се разпише. Каталунците изградиха бърза контраатака, но удар на Фати бе отразен от Куеляр. След това и шут на Меси бе избит от голлинията, но при втората добавка на резервата Артур топката все пак порази целта - 4:0.

Минута преди края на редовното време Иван Ракитич пусна хубав пас към Меси зад гърба на защитата, аржентинецът финтира вратаря на гостите и с хубав удар под гредата вкара втория си гол за вечерта.

Барселона - Леганес 5:0

1:0 Антоан Гризман 4’

2:0 Клеман Лангле 27’

3:0 Лионел Меси 59’