Ламаркъс Олдридж продължава да играе най-добрия баскетбол в кариерата си и този нощ донесе нова победа на Сан Антонио.

Крилото наниза рекордните 45 точки, а Шпорите надвиха Юта със 124:120 записвайки 6-и пореден триумф.

„Това е просто един мач. Мислех, че мога да стигна 50 точки, ако не бях направил някои пропуски. Целта ми просто бе да направя всичко възможно да спечелим“ заяви скромно баскетболистът.

Доновън Мичъл наниза 35 точки за Джаз, като 14 от тях дойдоха в последните 6 минути на последната четвърт, а освен това изравни с тройка 3,6 секунди и прати мача в продължение. В него обаче Пати Милс вкара 6 от своите 23 точки и тексасци измъкнаха успеха.

С баланс 43-30 Сан Антонио отново се върна твърдо в плейофите, след като спечели 6-те си поредни домакинства. Юта пък държи 8-ата позиция в конференцията с 41-32, но преследвачът Денвър е близо с 40-33.

Останалите резултати: Индиана – ЛА Клипърс 109:104, Вашингтон – Денвър 100:108, Кливланд – Финикс 120:95, Ню Йорк – Минесота 104:108, Торонто – Бруклин 116:112, Чикаго – Милуоки 105:118, Оклахома Сити – Маями 105:99, Портланд – Бостън 100:105.