Дуейн Уейд напомни за най-добрите си дни, а това означаваше само едно – проблеми за Филаделфия.

Ветеранът наниза 28 точки, за да изведе Маями до победа над Сиксърс със 113:103 и равенство от 1-1 победи в серията. Следващите две срещи ще бъдат във Флорида.

„Това просто е в моята ДНК. Обичам тези мачове и тази сцена“ заяви 36-годишният гард, който наниза 11 от 17 изстрела от игра, а отборът му спря серията на Сиксърс от 17 поредни победи. Той вкара първите си 7 изстрела, за да изпревари Лари Бърд и да излезе 10-и в листата на най-добрите реализатори в плейофите, като вече има 3910 точки.

Домакините отново бяха без Джоел Ембийд и въпреки че дръпнаха с 29:22 след първата част, във втората ситуацията се промени, тъй като Уейд се развихри с 15 точки, а отборът му спечели периода с 34:13, за да дръпне с 56:42 на почивката.

В последната част разликата падна до 96:98, когато обаче отново Дуейн направи разликата, след като открадна от Дарио Шарич и заби. Последваха още два коша за гостите на Джеймс Джонсън и Горан Драгич, преди Уейд окончателно да реши всичко със стрелба от средна дистанция за 106:98 48 секунди преди края.

Горан Драгич помогна с 20 точки, а Джеймс Джонсън добави 18 за победителите. За Филаделфия Бен Симънс отбеляза 24, а Дарио Шарич 23, но този път стрелбата отдалеч не вървеше, като успеваемостта бе само 19,4% - 7 от 36.